Kummipuidust mööbel
soogilauakomplekt-LILY

KUMMIPUU ehk KAUTŠUKIPUU (Rubberwood) – kummipuidust mööbel

Mööblisarjad:  LILYMIX&MATCH

Kummipuu vajab troopilises või subtroopilises kliimas kasvades minimaalselt 1200 mm sademeid aastas ning on äärmiselt külmakartlik. Külm ilm võib mõjuda katastroofiliselt kogu istandusele, sest puit muutub hapraks ja puruneb. 

Suurimad kummipuu istandused asuvad Kagu-Aasias ja Amazonase vesikonnas. Kummipuu võib looduses kasvada kuni 30m kõrguseks. Istandustes on puud aga tavaliselt väiksemad, sest nad kasvavad aeglasemalt kuna neilt kogutakse lateksit ning puud saetakse maha pärast 25-30 aastast kasvamist kuna lateksi tootmine on selleks ajaks tunduvalt langenud. Puude raiumise ainus eesmärk ongi mööbli tootmine, sest peale lateksi tootmist kummipuu nagunii sureks. Asemele istutatakse uued puud ja tsükkel kordub taas.

KASUTAMINE: Kummipuitu on ka varasemalt vähesel määral kasutatud mööbli valmistamiseks, kuid viimastel aastakümnetel on seda hakatud tegema järjest enam, mistõttu on kummipuu eriti loodussõbralik materjal kuna peale lateksi tootmise lõppemist maha saetud kummipuud saab mööbli valmistamisel ära kasutada. Kummipuu on üks vastupidavamaid ja mitte deformeeruvamaid puitmaterjale, millest tänapäeval mööblit valmistatakse. See on tugevam kui tiikpuu või must pähkel ning jääb vaid veidi alla tammele või kasele.

HOOLDUS: puhastamisel võib kasutada sama hooldusvahendit, mida kasutatakse teiste puiduliikide puhastamisel. Kord aastas puhastada kerge vee ja seebi lahusega ning kuivatada hoolikalt puhta lapiga. Seisev vesi on ka sellele puidule äärmiselt ohtlik ja rikub toote pinna. Kummipuitu võib ka kergelt mööblivahaga vahatada, aga sel juhul peaks aeg-ajalt pinnad vaha eemaldava pesuvahendiga üle puhastama kuna pind kogub mustust ja muutub aastate jooksul kollasemaks. Kummipuust mööblit peaks hoidma liiga kuiva või kuuma eest, samuti ei ole hea otsene päikesevalgus.

KUMMIPUU ehk KAUTŠUKIPUU:

Nõuanded ja ideed

kummipuu
Kummipuidust-moobel